Až se jednou podíváme do zrcadla

7. září 2016 v 15:00 | Lussy
Co když se jednou podíváme do zrcadla a …
… uvidíme našeho rodiče?
Za pár let, až nám bude třeba 30, se podíváme do zrcadla a uvidíme tvář. Tvář, která bude o dost jinačí než je teď. Už nebudeme ti světa neznalí puberťáci, ale opravdu dospělí lidé. Možná, že až se na sebe pak podíváme, uvidíme jednoho z našich rodičů, jak se na nás dívá a kroutí hlavou nad tím, co z nás vyrostlo. Nebo se bude hrdě usmívat pro to, co jsme dokázali.
…uvidíme cizího člověka?
Upřeně se na sebe jednoho dne zahledíme do zrcadla a nebudeme vědět na koho se to vlastně koukáme. ,,Tohle jsem já?!" zeptáme se sami sebe. Ze zrcadla na nás kouká vyčerpaný, utahaný a vrásčitý obličej. ,,Takhle jsem přeci nevypadal/a !" pomyslíme si. Třeba nás práce a povinnosti vyčerpají na tolik, že z nás vysají život a my zapomeneme, kdo vlastně jsme.
…uvidíme člověka, kterým jsme nikdy nechtěli být?
Možná se na sebe jednou ráno podíváme v zrcadle a nepoznáme se. Kam zmizelo to šťastné dítě? Kde je ten bláznivý puberťák? Kam se podělo to nadšení? Nikdy jsme se třeba nechtěli stát otroky práce, kterou budeme nenávidět a dělat jí za mizerný plat jen, abychom přežili, ale najednou se jimi staneme. Budeme dřít od rána do večera a přesto žít "z ruky do pusy."
…uvidíme selhání?
Mnoho snů, mnoho přání a vizí a za pár let z toho nezbude nic, protože jsme selhali. Vlastní vinou. Vzdali jsme se. Přáli jsme si být například právníkem a skončili jsme v sekretariátu, protože jsme to vzdali a raději se smířili s tím, co nám nabídli. Možná nám to bude jedno, ale až se pak za pár let uvidíme v zrcadle, uvidíme nulu. Člověka, který nic nedokázal kvůli svému strachu a pohodlnosti.
…uvidíme splněné sny?
Bylo by skvělé při každém pohledu do zrcadla vidět úspěch, štěstí a splněné sny. Vidět, že jsme to všechno dokázali. Vysněný dům, práce, úžasná žena/muž a milované děti. Všechno, co jsme kdy chtěli by bylo naše. Vždy by mě zalilo štěstí a vděk, že jsem tohle všechno mohla dokázat.
…uvidíme dlouhý život?
Každý z nás jednou zestárne. Budeme staří, vrásčití a zapomětliví, ale vždy, když se podíváme na svůj odraz v zrcadle uvidíme sebe. Sebe a svůj dlouhý život plný vzpomínek. Uvidíme všechny ty zážitky vepsané do naší tváře, vrásky, které jsou součástí celého příběhu, oči, které viděli všechny ty krásné věci, uši, které slyšely všechna ta slova a rty, na kterých se při každém pohledu na sebe vykouzlí úsměv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama