Smolný den

5. září 2016 v 16:00 | Lussy |  Vztahy a jiná dramata
Znáte to, klasické pondělní ráno. Zatípnu budík a o 20 minut zaspím. Nic nestíhám. Vyházím celou skříň než najdu něco, co si můžu vzít na sebe. Rychle do sebe kopnu kafe a snídani a už se řítím k autu. ,,Sakra, klíčky!" nechala jsem je na stole. Vracím se i s klíčky k autu. Strčím je do zapalování a místo obvyklého zahučení motoru se ozve jen chabé chraplání. ,,To ne! Dneska ne! Startuj!" Za 10 minut mám být ve škole. Vyletím z auta a skoro zapomenu zamknout. Tak rychle jak jen můžu se řítím ke škole. Rychle hledám klíč od skříňky, popadnu učebnice a běžím do třídy. Když jsem na schodech, zazvoní. ,,Do háje!" Sotva popadám dech. Rychle doběhnu ke dveřím naší třídy a téměř je rozrazím. Ztuhne mi krev v žilách když zjistím, že jsem ve špatné třídě. Všichni na mě udiveně zírají a začnou se smát. Rychle od tamtud vycouvám a začnu šmátrat po rozvrhu. *CINK* SMSka od kamarádky ,,Kde sakra jsi? Už dávno zvonilo.." Konečně najdu rozvrh a poté i správnou učebnu. Hned ve dveřích mě učitelka zpraží pohledem, ,,Sednout." Sykne. Celá uřícená se konečně posadím do lavice. ,,Máš tu slohovku?" nakloní se ke mně kamarádka. ,,Co? To má být na dnešek? Sakra!" A to by nebyl den blbec, aby zrovna mě učitelka nevyvolala, abych přečetla svou práci. Na mou omluvu se jen zamračila a vyvolala dalšího. ,,Doufám, že už nemáš další jobovku.." rýpnu do kamarádky. ,,Píšeme z chemie.." ,,Cooo??!!" to už jen vzdychnu a skácím se na lavici.
V průběhu dne je to katastrofa za katastrofou. Totální propadák v testu z chemie, polité džíny, ztracené klíče, pád ze schodů přímo před klukem, který se mi líbí a jako třešnička na dortu je to spojená hodina tělocviku s chlapeckou částí třídy, kdy při basketu dostanu míčem přímo do hlavy a kecnu si na zadek. ,,No bezva.." vzdychnu si a odploužím se na lavičku.
Druhý den mám v plánu být jako neviditelná a vyhýbat se jakékoliv možnosti se ztrapnit, ale hned jak vejdu do třídy ke mně přiběhne kamarád, vezme mě kolem ramen a povídá ,,Včera byl pernej den co? Neboj, dneska se od tebe nehnu a postarám se, aby se ti nic nestalo." Zakřenil se ,,Ale musím říct, že si nás všechny včera pobavila."

A v tom mi došlo, že když pro mě to byl naprosto příšerný den a odpočítávala jsem sekundy až skončí, ostatním jsem svými výstupy zjevně zlepšila den. No, nebýt smolařů a nešiků jako třeba já, byl by ten život přece jenom nuda. Takže pokud budete mít někdy odobně smolný den, nezoufejte a radši se tomu upřímně zasmějte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama