Jak přežít Vánoce

30. prosince 2016 v 18:27 | Lussy |  Útržky
Vánoce jsou za námi a čeká nás Nový rok. Jako každoročně jsem se ani letos nevyhnula předvánočnímu šílenství a nákupním horečkám. I když si pokaždé slibuji, že příští rok se polepším a začnu dárky shánět dřív, neudělám to a až 23. teprve dokupuji poslední dárky. Během čekání v nekonečných frontách a prodírání se davy lidí jsem si v hlavě sestavovala návod "Jak bezpečně přežít Vánoce" a ráda bych se s vámi o něj podělila.


1. Nepodceňovat obtížnost sehnat dárek a připravit si seznam s nápady, abyste nemuseli čekat, co vám jako první cvrnkne do nosu.
2. Naladit se do Vánoční pohodové nálady, aby se vám dlouhé fronty a davy lidí lépe zvládaly.
3. Vybrat si na nákupy vhodnou hodinu. (Nechoďte shánět dárky například kolem oběda, to je v nákupních centrech nejvíce lidí. Zkuste to raději těsně po otvíračce a těsně před zavíračkou.)
4. Vzít si s sebou parťáka do nepohody. Vždy je fajn nerozčilovat se sám.
5. Připravit se na všechno. Doslova na VŠECHNO. Pro některé se shánění Vánočních dárků stává bojem o přežití a jsou schopni pro některé věci i vraždit.
6. Dobře se najíst a vzít si s sebou něco na chuť. S plným žaludkem jde vždycky všechno líp.
7. Obrnit se pevnými nervy a hodně velkou trpělivostí, protože prodavačky nestíhají, děti pláčou a křičí, rodiče se vztekají, nikde se nedá hnout ani dýchat a než se dostanete k pokladně, bude to chvíli trvat.
8. Alespoň část dárků objednat přes internet. Co si budeme povídat, všichni raději seženeme dárky z postele pod peřinou s hrnkem teplé kávy nebo čaje místo tlačení se v obchodech.
9. Nikdy není pozdě zkusit něco vyrobit. Když jsme byli děti, tak to fungovalo ne? Tak proč ne teď. Dárky od srdce stejně potěší nejvíc. Vlastnoručně vyrobené fotoalbum, koláž, hrneček nebo tričko musí vždycky vykouzlit úsměv na tváři milované osoby.
10. Raději shánět dárky postupně celý rok. Člověk nikdy neví.. A navíc, jak se znám, můžu si naslibovat hory doly a stejně to nechám až na týden před Vánoci, takže si na shánění dárků nechávám následujících 360 dní.


Doufám, že vám můj seznam alespoň trochu pomůže napřesrok a že zbytek roku 2016 prožijete v klidu a pohodě. Přeji všem hodně štěstí, zdraví a lásky do nového roku a krásný rok 2017!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama